Terapie dechem ( breathwork ) 

Jistě znáte starou známou větu, že pravdu si nosí člověk v sobě?

Talent Center podporuje přesně tuhle cestu hledání odpovědí, moudrosti a pravdy v sobě, u svého vnitřního léčitele. Proto vás touto cestou ráda povzbudím k účinné „terapii dechem“ , kdy nepromlouvá nikdo jiní  kromě vás a vašeho těla, vašeho dechu.

Terapie dechem / breathwork, je spojením techniky Alchemy of Breath s technikou Biodynamic Breathwork and Trauma Release System. Je vhodná pro každého (potřebná je pouze konzultace předem v případě určitých zdravotních potíží). Nezáleží na tom, co děláš, čemu se věnuješ a čemu věříš. Terapie pomáhá pracovat s traumatem, redukuje stres a úzkost, podporuje kreativitu, odstraňuje chronickou bolest, zlepšuje a prohlubuje vztah k sobě samému a k okolí.

 

Terapie spočívá ve spojení se s vlastním dechem a prostřednictvím něj zase se sebou samým. Dýcháme vědomě propojeným hlubokým nádechem a výdechem ústy. Celý proces je podpořen speciálně uspořádanou a vybranou hudbou, která Vám pomůže ponořit se hlouběji do sebe. Důležitý je v tomto i intuitivní pohyb těla pro uvolnění zablokované energie. Skupinové sezení a individuální sezení se od sebe odlišují.

Celý čas věnujeme pozornost sobě (zejména fyzickým pocitům v těle). Dáváme tím svému tělu a celé naší bytosti možnost a energii na to, aby udělalo/a přesně to, co v dané chvíli potřebuje. Z fyziologického hlediska naplníme své tělo kyslíkem více, než je běžné, a to ve stavu relaxace. Dochází k samoléčbě danými na fyzické úrovni, uvolnění fyzických a emocionálních traumat, nebo ke změnám na jemnější mentální a spirituální úrovni.

Jelikož jsou naše těla a systémy moudré, budou přesně vědět, co v každém momentě potřebují udělat. Ve skutečnosti celou práci udělá náš organismus. My mu poskytneme pouze energii a prostor, jaký potřebuje. Výhodou procesu je i detoxikace organismu, protože 70% toxinů se uvolňuje z organismu dechem.

Je to velmi jednoduché. Pouze si připomeneme, jak důležité je dýchat. Nádech – vdechnout celou existenci a výdech – totální uvolnění. A to, co se stane mezitím, je pozoruhodné … uvědomíme si více zázraky života, pocítíme živost, energii a běžné jsou i stavy bezpodmínečné lásky. To co je nám vlastně zcela přirozené, pouze jsme během života vytvořili spoustu obranných vrstev a zapomněli, kdo ve skutečnosti jsme.

Doba skupinové breathwork session: 2 hodiny 

Nely Šrámková – facilitátorka breathworku a mentorka studentů školy terapeutické techniky Alchemy of Breath založené Anthonym Abbagnanom.

Jana Švarná –  podporovatelka  rozvojových akcí Talent Centra, průvodce na cestě k vnitřní síle a objevování potenciálu.

Přihlašte se

Start typing and press Enter to search